Round 2 Youth League Preview

All the Round 2 squad news for the National Youth League.

This is the official FFA preview for National Youth League (NYL) Round 2.

Please note that squads are subject to change, and (OA) depicts overage player (born before 1 January 1987).

Weekend Matches

Adelaide United v Central Coast Mariners Friday 3 October Hindmarsh Stadium Local kick off 4.45pm (5.15pm AEST) Referee: Elvis Mustafic

Adelaide United squad: Mark BIRIGHITTI (gk), Michael DOYLE, Scott WEIDENBACH, Michael MARRONE, Michael VALKANIS (OA), Alexander SUNASKY, Joel ALLWRIGHT, Matthew MULLEN, Francesco MONTEROSSO, Osama MALIK, Shane TOBIAS, Robbie YOUNIS (OA), Angelo ARAMBATSIS, Lucas ANDREUCCI (gk), Andrew CIARLA

Others Unavailable: Nil

Central Coast Mariners squad: Laurence BRAUDE, David D'APUZZO, Nick KAPSIS, Matthew LEWIS, Sean MITCHELL, Nik MRDJA (OA), Matthew NASH (gk) (OA), Greg OWENS (OA), Nathan SHERLOCK, Brady SMITH, Chris TADROSSE (OA) (new signing), Steven TIBBETTS, Glen TRIFIRO, Darko VIDOVIC, Scott WRIGHT

Others Unavailable: Tim McGOWAN (leg - season)

Sydney FC v Queensland Roar Saturday 4 October Sydney Football Stadium Local kick off 4.15pm AEST Referee: Chris Beath

Sydney FC squad: Adam BIDDLE, Zach CAIRNCROSS, Kofi DANNING, Rhyan GRANT, Anthony GOLEC, Ibrahim HAYDAR, Vedran JANJETOVIC (gk), Robbie MILESKI, Ivan NECEVSKI (gk) (OA), Mitchell PRENTICE (OA), Sean ROONEY, Chris TRIANTIS, Kearyn BACCUS, Anthony MUSUMECI

Others Unavailable: Brendan GAN (groin strain - 1 week), Matthew JURMAN (Qantas Young Socceroos duty - 1 week), Sam MUNRO (Qantas Young Socceroos duty - 1 week)

Queensland Roar squad: Michael RYAN, Tim SMITS (OA), Tyler THURTELL, Josh McVEY, Isaka CERNAK, Luke BRATTAN, Adam SAROTA, Mitchell BEVAN, Brad McDONALD, Matt ACTON, Michael ANGUS, Chris GROSSMAN, Daniel BOWLES, Sam GALLOWAY

Others Unavailable: Matt MUNDY (promoted to Hyundai A-League squad), Luke MUIR (injured), William TUMUSIIME (injured)

Melbourne Victory v Perth Glory Sunday 5 October Green Gully Reserve, Green Gully Road, Keilor Downs (Melway map reference: 14 E8) Local kick off 4.00pm AEST Referee: Lucien Laverdure

Melbourne Victory squad: Mijo MARINOVIC (gk), Robert WYNNE, Ante CICAK, Matthew FOSCHINI, Steven PANTELIDIS (OA), Cameron DRAKE, Aziz BEHICH, Stephen HATZIKOSTAS, Dimitri HATZIMOURATIS, Daniel VASILEVSKI (OA), Andy JEREZ, Sebastian MATTEI (gk), Fabio DI LIZIA

Others Unavailable: Antonio LAVERDE (knee - season), Mathew THEODORE (promoted to Hyundai A-League), Milos LUJIC (Qantas Young Socceroos duty - 2 weeks)

Perth Glory squad: Ludovic BOI, Hayden DOYLE, Dean EVANS, Howard FONDYKE, Brent GRIFFITHS, Liam HARVEY, Andrija JUKIC, Frank JURIC (gk) (OA), Mark LEE (OA), Adam LUCA, Scott NEVILLE, Ryan PEARSON, James SAMMUT, Anthony SKORICH, Tando VELAPHI (gk), Reece VITTIGLIA * one to be omitted

Others Unavailable: Nil

Note. - Squads subject to change - Match date and kick-off times are subject to change without notice.